14 czerwca uroczyście pożegnaliśmy Przedszkole. Dzieci zatańczyły taniec lubuski, śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Otrzymały pamiątkowe dyplomy, birety, upominki w postaci fotoksiążki i breloka – sówki. Po uroczystości odbył się poczęstunek -był tort specjalnie przygotowany na tę okazję, oraz zabawy z animatorem w ogrodzie przedszkolnym.
1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji wybraliśmy się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego, gdzie podziwialiśmy okazy roślin i zwierzęta, następnie na przedszkolnym placu zabaw zjedliśmy pyszne lody i puszczaliśmy bańki mydlane.
26 maja Starszaki wystąpiły w programie artystycznym dla mam i tatusiów.. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki.. całość przedstawienia utrzymana była w letnim, sportowym klimacie:)
Kampania “Czyste powietrze wokół nas” przy współpracy z sanepidem
Dzień Flagi – z tej okazji odbyły się w najstarszej grupie zawody sportowe pod nazwą “Biało – czerwono, na sportowo”, podczas których dzieci zaśpiewały Hymn, wzięły udział w różnych konkurencjach, na koniec wykonały pamiątkowe zdjęcie i zostały poczęstowane muffinkiem z maleńką flagą umieszczoną na jego szczycie. Starszaki wykonywały też prace plastyczne z biało – czerwonym motywem.
Zajęcia z wykorzystaniem instrumentu kolorpiano
filmik – piosenka “Była sobie żabka mała”
Program profilaktyki i zwalczania wszawicy, przy współpracy z sanepidem, zajęcia nt. higieny osobistej
Dzień Książki – dzieci opowiadały o swoich ulubionych książkach, przypomniały zasady poprawnego korzystania z książek, utrwaliły etapy powstawania książki oraz wykonały własnoręcznie zakładki do książek.
Dzień Ziemi – z tej okazji “Sówki” obejrzały bajkę terapeutyczną “Istotek”, zatańczyły taniec – wychowaniec do piosenki “Dzieci Ziemi”, wykonały projekt torby ekologicznej, “śmieciowe stworki” z materiałów recyklingowych oraz posadziły kwiaty w doniczkach przed budynkiem przedszkola.
Kurka i kogucik z nakrętek
wielkanocne życzenia – filmik
Wysiewamy owies.. już niedługo stanie się elementem świątecznej dekoracji
Zajęcia o kosmosie – w marcu był to jeden z realizowanych tematów.. w sali pojawił się wielkoformatowy model Układu Słonecznego a dzieci wykonały swój własny – z masy solnej..
Praca plastyczna “Wiosenka” (wykonana przy użyciu różnorodnych materiałów)
Eksperymenty z wodą i kartką papieru
Zwiastuny wiosny – bociany (wykonane z patyka do szaszłyków, płatków kosmetycznych, bibuły)
Ostatnio rozmawialiśmy o chińskich wynalazkach, między innym papierze. To zainspirowało nas do przygotowania papieru czerpanego, na którym później powstał piękny obraz.
W trzecim tygodniu marca rozmawialiśmy o zwierzętach zamieszkujących naszą planetę. Przy okazji ulepiliśmy dzikie zwierzęta z plasteliny oraz wykonaliśmy “wypychanki z papieru
kącik przyrodniczy – siejemy rzeżuchę i obserwujemy rozwój nasion fasoli
Praca plastyczna – forsycja w wazonie, wykonana różnymi technikami, przy użyciu różnych materiałów
DZIEŃ MATEMATYKI- obchodziliśmy w piątek 12 marca, biorąc udział w zespołowych grach
zakodowane kwiaty – układanie kubeczków na macie wg kodu zawartego w wierszu oraz działanie na układzie współrzędnych
zabawy badawcze – to jedne z ulubionych aktywności dzieci.. w tym tygodniu założyliśmy hodowlę fasoli oraz obserwowaliśmy, jak dodany do wody barwnik zmienia kolor płatków kwiatów
A dziś (tj. 9 marca) malowaliśmy z zapałem takie wielkie jajo.. ciekawe, który zajączek da mu radę:)
DZIEŃ KOBIET = 8 marca chłopcy wręczyli swoim koleżankom własnoręcznie przygotowane upominki, złożyli życzenia a przez cały dzień obiecali być dla nich wyjątkowo mili i uprzejmi:)
Kwiaty otrzymały również wszystkie panie pracujące w przedszkolu.
WIOSENNE WIANKI – wiosna tuż, tuż.. w związku z tym w naszej sali pojawia się coraz więcej wiosennych ozdób.. te piękne wianki powstały z wydmuszek na jajka..
ZABAWY z bee – botami to bardzo atrakcyjna dla dzieci forma aktywności doskonaląca umiejętność kodowania.. Tu programują drogę pszczółki na wyspie skarbów i miejskiej ulicy.
DZIEŃ DINOZAURA – 26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Była to okazja do przypomnienia i utrwalenia wiadomości o prehistorycznych gadach, przygotowania prac plastycznych z dinozaurami, zabaw ruchowych i dydaktycznych z nimi związanych oraz eksperymentowania.
DZIEŃ KOTA – w lutym przypada święto wszystkich kotów a więc i w przedszkolu królują koty.. “Sówki” obejrzały film o kotach, bawiły się w kocie zabawy, wykonały prace plastyczne a nawet wcieliły się w koty:)
MISTRZ SZNUROWANIA – w lutym ogłoszony został taki konkurs w naszej grupie, a więc wszyscy ćwiczymy wytrwale:) i są już pierwsze efekty!
ZAJĘCIA MATEMATYCZNE – ćwiczymy umiejętność dodawania
ZAJĘCIA Z J. ANGIELSKIEGO – razem z panią Oliwią uczymy się nowych słówek, w lutym związane są one z nazwami produktów żywnościowych
WALENTYNKI – i u starszaków walentynkowe zabawy miały miejsce.. była walentynkowa poczta, przygotowywanie kolorowych karteczek dla kolegów i członków rodziny, zabawa do piosenki “Serduszko przyjaźni” oraz szukanie drugiej połówki serca do piosenki “Serduszko puka w rytmie cha -cha” a także doświadczenie – serduszka ..pływające na wodzie..
“HU, HU, HA, NASZA ZIMA NIE JEST ZŁA!”.. a w tym roku wyjątkowo często chce się bawić z nami:) korzystając z zimowej aury, cieszymy się zabawami na świeżym powietrzu
OBCHODZIMY DZIEŃ PIZZY – w lutym przypada święto pizzy, dlatego “Sówki” wzięły udział w specjalnych zajęciach, podczas których poznały historię związaną z najsłynniejszą pizzą – margheritą oraz przygotowały własne, bardzo pyszne włoskie danie.
REALIZACJA PROJEKTU “SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE?” – przy współpracy z sanepidem. “Sówki” dowiedziały się, co to są produkty ekologiczne, jak powstają i w jaki sposób rozpoznać je na sklepowych półkach. Dzieci obejrzały filmik edukacyjny, zapoznały się z ciekawą publikacją o naturalnych, zdrowych produktach i przygotowały piramidę zdrowego stylu życia.
POZNAJEMY NOWĄ TECHNIKĘ – FROTTAGE. Podczas zajęć na temat malarstwa, dzieci poznały nową technikę wykonywania prac plastycznych i od razu przystąpiły do działania:)
BUM BUM RURKOWE ZABAWY – okazuje się, że bum bum rurki służą nie tylko do grania. to również świetny tunel dla małej kuleczki, która musi przemieścić się z jednego końca na drugi.. oczywiście możliwe jest to tylko dzięki ścisłej współpracy dzieci..
“ZMIERZ UCZUCIA” – to innowacja pedagogiczna realizowana w grupie, na podstawie książki “Uczuciometr Inspektora Krokodyla”. Jej celem jest doskonalenie umiejętności rozpoznawania i nazywania uczuć, emocji oraz poznanie sposobów radzenia sobie z nimi.
EKSPERYMENTY – w pierwszym tygodniu lutego dzieci poznawały właściwości wody, stany skupienia cieczy. W tym celu wykonywały doświadczenia i eksperymenty, które bardzo się “sówkom” podobały.
ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE – zabawy z chustą animacyjną oraz muzykoterapia – wykonywanie prac plastycznych inspirowanych muzyką (tu: “Zima” Vivaldi’ego)
“BAJECZNA KSIĘGA” – projekt czytelniczy ogłoszony na łamach Bliżej Przedszkola, polegający na kreowaniu kolejnych części rozpoczętego już opowiadania i wykonywaniu do niego ilustracji.
BAL KARNAWAŁOWY
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
PORTETY – wykonane techniką origami oraz prezenty – serduszka owinięte włóczką i przyozdobione koralikami i cekinami
WYSTĘP – nagranie 1, nagranie 2 – “100lat”
ZIMOWE ZABAWY
WIGILIJNY OBIAD
JASEŁKA
ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA
MIKOŁAJKI
ANDRZEJKI
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
JESIENNE ZABAWY Z KODOWANIEM
ŚCIEŻKA SENSORYCZNA
NASZ UDZIAŁ w CODE WEEK
#uczymydzieciprogramowac #calapolskaprogramuje
zadanie 10 – “Debugowanie czyli błędy są ok”
zadanie 9 – “Pętle, czyli szukamy powtórzeń w codziennym życiu”
zadanie 8 – “Bezpieczni w sieci”
zadanie 7 – “Gesty, symbole, bloczki”
zadanie 6 – “Zakodowane gry planszowe”
zadanie 5 – “Kubeczki od A do Z”
zadanie 4 – “Rysuję, maluję, koduję”
zadanie 3 – “Marzę, myślę, konstruuję”
zadanie 2 – “Muzyczny kod”
zadanie 1 – “Zaprogramuj zdrowie”
PRACA PLASTYCZNA “JESIENNE DRZEWA”
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA – “AUTOPORTRET”
PASOWANIE NA STARSZAKA
WYCIECZKA DO PALMIARNI
KODOWANIE I KOLORPIANO
ZAJĘCIA O ZIELONEJ GÓRZE
PRZEDSZKOLNE “SPRAWY”