Powrót do 2021/2022

Żabki

Za rok zabawy i nauki dzieci i otrzymały dyplomy. Potem była jeszcze zabawa w Ogrodzie Botanicznym i pyszne naturalne lody.

Występ dla Mamy i Taty-dla najważniejszych osób w życiu dzieci. Były wiersze, piosenki , tańce, gra na instrumentach ,a potem poczęstunek.

W naszym przedszkolu obchodzimy Tydzień Czytania Dzieciom. Wychowankowie wzbogacili swoją wiedzę np. jak poradzić sobie z gniewem czy jak można się relaksować.

Dzieci z gr. Żabki ćwiczyły rączki bawiły się masą sensoryczną, którą same przygotowały. Miały okazję mieszać różne kolory mas i sprawdzać jaki kolor wyjdzie.


Z okazji Dnia Dziecka dzieci odwiedziły Ogród Botaniczny. Posadziły sadzonki truskawek, karmiły kozy. Na koniec czas był na zabawę i lody.

Dzień Mamy już blisko dzieci przygotowały z pomocą mamy Misi bukiety z pięknych kwiatów oraz serduszka ozdobione według własnych pomysłów.

Dziękujemy mamie Eryka za poczytanie dzieciom z gr. Żabki i przedstawienie inną niż znaną im historię: ,,Trzech świnek’’.

9 maja dzieci z gr. Żabki odwiedziły Zielony Przystanek. Dowiedziały się wielu informacji o drzewach i zwierzętach oraz grzybach. Na koniec wycieczki atrakcją było wejście na wieżę oraz zabawy na placu zabaw. Natomiast 10 maja dzieci z gr. Żabki udały się na spacer do lasu. Obserwowały ptaki i miały okazję zrelaksować się czerpiąc energię z przyrody.

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Dzieci z gr. Żabki dowiedziały się informacji o autyzmie oraz pomalowały motyle na błękitny kolor na znak jedności z dziećmi z autyzmem.

1 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto to przypada 2 kwietnia w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzieci z gr. Żabki odwiedziły w tym dniu WiMBP -filię nr 11 w Zielonej Górze im. Piotrusia Pana.

Dzieci z grupy Sówki wspólnie z kolegami z grupy Żabki wzięły udział w zmaganiach sportowych oraz umysłowych w ramach III Olimpiady Przedszkolaka pod hasłem ,, 700 lat Zielonej Góry”.

Wizyta pań z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej

Dziękujemy bardzo Mamie Olka za poczytanie dzieciom. To kolejny miły początek dnia rozpoczynający się od spotkania z książką.

Akcja charytatywna “Kwiatek dla Klary” – pieczemy ciasteczka

Kodowanie na dywanie. Dzieci z gr. Żabki miały okazję po raz kolejny zapoznać się z zasadami kodowania. Układały stosując klasyfikację według koloru i kształtu.

Pierwszy Dzień Wiosny

Gramy w domino. Dzieci po raz kolejny mogły układać domino .Dziś było przeliczanie kropek, czytanie globalne i łączenie wyrazu z obrazkiem.

Warsztaty z paniami z PPP. Dzieci wysłuchały opowiadania 4 miski, potem stworzyły własną wersję opowiadania .

14.03 Dziękujemy bardzo za przemiły poranek z książką. Mama Misi poczytała dzieciom o hefalumpach i znanym dzieciom Misiu Puchatku.

Dziś (4 marca) u nas w przedszkolu Dzień Filmowy. Dzieci z dwóch najstarszych grup oglądały film pt. Sing. Dzięki uprzejmości mamy Olka z II grupy dzieci mogły poczuć się jak w kinie jedząc popcorn i chrupki.

W trzecim tygodniu lutego dzieci z gr. Żabki realizują tematykę związaną z naszym krajem. Dowiedziały się m.in. skąd wypływa Wisła, jak wyglądają herby najważniejszych miast. Malowały również farbami akwarelowymi obrazek przedstawiający Gdańsk .

Dzieci z gr. Żabki z paniami wybrały się na spacer do lasu .Miały okazję bezpiecznie się pobawić w znane zabawy oraz poobserwować przyrodę przed nadejściem wiosny.

Wizyta w zakładzie szewskim – 7 lutego dzieci zapoznały się z pracą szewca. Zobaczyły, jak wyglądają działania szewca od przyniesienia obuwia do naprawy do naprawienia go.

Bal Karnawałowy

Eksperymenty – kolorowy śnieg

Dzieci z gr. Żabki brały udział w projekcie edukacyjnym : Tydzień zdrowego przedszkolaka oraz konkursie plastycznym ,,Oswoić wirusy’’ organizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 7 w Zielonej Górze. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody.

Mikołajki

zimowy spacer do Ogrodu Botanicznego – dzieci oglądały figurki postawione przy Ogrodzie Botanicznym. Spacer zakończyliśmy wspólnym zdjęciem

warsztaty z rodzicami – metoda W. Sherborne

Andrzejki – u Żabek przebiegły bardzo radośnie. Były zabawy, wróżby oraz tańce.

Dzień Pluszowego Misia

projekt edukacyjny – “Dzieciaki – Mleczaki”

eksperymenty z mlekiem i barwnikami

Dzieci uczestniczyły z zajęciach o Polsce. Dowiedziały się najważniejszych informacji o naszym kraju oraz z serc stworzyły kontur naszego kraju.

jesienne porządki na placu zabaw

Dzieci wykonały zadania z modułu II-Kodujemy z Małym Misiem. Kodowały na dywanie, wykonały zagadki, łamigłówki oraz chętne dzieci rozwiązały sudoku.

Dzień Dyni – W czwartek 28 października dzieci obchodziły Dzień Dyni. Były tańce, zabawy, oglądanie dyni od środka oraz podziwianie ozdobionych dyń kolegów i koleżanek.

Dzieci wykonały ludziki z wykorzystaniem materiałów ze spaceru w lesie oraz dodały swoje dodatki.

Dzieci były na spacerze w lesie w poszukiwaniu jesiennych skarbów. Dowiedziały się o różnych kolorach liści, obserwowały ptaki oraz znalazły 3 grzyby jadalne.

29 września w grupie Żabki obchodziliśmy Dzień Ziemniaka. Były konkursy, zabawy oraz pieczenie ziemniaka i kiełbasek.

Dziś tj.15 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kropki. Dzieci wysłuchały historyjki o kropce. Przedszkolaki wiedzą, że przez to, że każdy jest inny, jest wyjątkowy.

Dzieci z gr. Żabki odwiedziły Ogród Botaniczny. Miały okazję poobserwować daniele, pawie, papugi, kozy i inne zwierzęta. Dowiedziały się o zwyczajach zwierząt oraz czym się żywią.

Skip to content