Powrót do 2021/2022

Sówki

Dzień Psa

Uroczystość z okazji “Pożegnania Przedszkola”

Wycieczka do Krainy Słodkości

Przygotowujemy owocowe desery

Zajęcia “Skąd się biorą produkty ekologiczne?”

Dzieci z grupy Sówki wspólnie z kolegami z grupy Żabki wzięły udział w zmaganiach sportowych oraz umysłowych w ramach III Olimpiady Przedszkolaka pod hasłem ,, 700 lat Zielonej Góry”

05.04.2022r. grupę sówki odwiedzili goście. Byli nimi Radcy Prawni z Okręgowej Izby Radców Prawnych. Dzieci mogły poznać ich zawód, przymierzyć togi oraz poczuć się jak na sali rozpraw. Podczas tego spotkania dzieci udzielały wywiadu do radia. Gdy audycja będzie mała być w eterze damy znać .

Wizyta pań z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej

Grupa Sówki na wycieczce w Skansenie w Ochli. Malowanie jajek.

W marcu dzieci z grupy „Sówki” wzięły udział w zajęciach prowadzonych w ramach programu „czyste powietrze wokół nas”. Podczas tych zajęć omówiliśmy skąd się bierze dym, co w naszym otoczeniu zatruwa powietrze. Do każdego zagadnienia wykonywały prace plastyczne, które zostały wywieszone w szatni.

Eksperymenty – kolorowy śnieg

Walentynki

Mikołajki

Ubieranie choinki

Andrzejki

Wizyta w bibliotece

Dzisiejsza (02.12) wizyta w Bibliotece Piotrusia Pana (Filia nr 11) Dzieci wysłuchały książki pt.„Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony” Na podsumowanie zajęć narysowały kartkę świąteczna dla bliskiej osoby.

Dzień Pluszowego Misia

Polska – tematyka tygodnia przed Świętem Niepodległości. Dzieci poznały legendę o Lechu, Czechu i Rusie, wiedzą, jak wygląda flaga Polski oraz Godło. Poznały legendę o syrence warszawskiej i wykonały pracę plastyczną związaną z herbem stolicy. Na koniec dowiedziały się z kim sąsiaduje Polska oraz czym jest Unia Europejska. “Sówki” ułożyły też puzzle – mapę Polski – łatwo nie było, ale dały radę:)

Czwartkowe popołudnie 30 września rozpoczęliśmy od warsztatów jesiennych, podczas których powstały wspaniałe ziemniaczano-kasztanowe ludziki. Później był czas na pyszna kiełbaskę i ziemniaki z ogniska 🙂

17 września “Sówki” były na wycieczce w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Starszaki uczestniczyły w lekcji muzealnej pt. “Seans w stylu retro”. Dzieci poznały przedmioty codziennego użytku, którymi posługiwali się ludzie kilkadziesiąt a nawet kilkaset lat temu.

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. My oglądaliśmy film na podstawie książki The Dot, mówiliśmy o swoich talentach, każdy przygotował swoje kolorowe kropki, które przykleiliśmy do skrzydeł talentów

Pierwszy spacer „sówek” po zielonogórskim deptaku. Podczas winobrania, dzieci poszukiwały bachusików, a w szczególności nowego, który miał strzec porządku w centrum miastach. Udało się! Oczywiście był również czas na zabawę .

Skip to content