Powrót do 2021/2022

Sówki

Mikołajki

Ubieranie choinki

Andrzejki

Wizyta w bibliotece

Dzisiejsza (02.12) wizyta w Bibliotece Piotrusia Pana (Filia nr 11) Dzieci wysłuchały książki pt.„Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony” Na podsumowanie zajęć narysowały kartkę świąteczna dla bliskiej osoby.

Dzień Pluszowego Misia

Polska – tematyka tygodnia przed Świętem Niepodległości. Dzieci poznały legendę o Lechu, Czechu i Rusie, wiedzą, jak wygląda flaga Polski oraz Godło. Poznały legendę o syrence warszawskiej i wykonały pracę plastyczną związaną z herbem stolicy. Na koniec dowiedziały się z kim sąsiaduje Polska oraz czym jest Unia Europejska. “Sówki” ułożyły też puzzle – mapę Polski – łatwo nie było, ale dały radę:)

Czwartkowe popołudnie 30 września rozpoczęliśmy od warsztatów jesiennych, podczas których powstały wspaniałe ziemniaczano-kasztanowe ludziki. Później był czas na pyszna kiełbaskę i ziemniaki z ogniska 🙂

17 września “Sówki” były na wycieczce w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Starszaki uczestniczyły w lekcji muzealnej pt. “Seans w stylu retro”. Dzieci poznały przedmioty codziennego użytku, którymi posługiwali się ludzie kilkadziesiąt a nawet kilkaset lat temu.

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. My oglądaliśmy film na podstawie książki The Dot, mówiliśmy o swoich talentach, każdy przygotował swoje kolorowe kropki, które przykleiliśmy do skrzydeł talentów

Pierwszy spacer „sówek” po zielonogórskim deptaku. Podczas winobrania, dzieci poszukiwały bachusików, a w szczególności nowego, który miał strzec porządku w centrum miastach. Udało się! Oczywiście był również czas na zabawę .

Skip to content