Powrót do 2018/2019

Smerfy

Zakończenie Przedszkola

14 czerwca w pt., o godz. 16:00, w grupie Smerfów odbyło się zakończenie przedszkola. Dzieci zatańczyły poloneza, zaprezentowały rodzicom występ pt. “Smerfy”, zaśpiewały kilka wzruszających piosenek, wręczone zostały kwiaty dla mamy i taty, uwieńczeniem wszystkiego było wręczenie wychowankom prezentów od swoich pań, rodzice nie zostali dłużni i również pięknie podziękowali nauczycielkom oraz pomocy za włożony trud w opiekę i pracę z ich dziećmi. Po skończonym wystąpieniu, przyszedł czas na pyszny tort wykonany przez nasze panie kucharki. 


Trzymamy kciuki, aby w szkole układało się jak najlepiej! Powodzenia Smerfy

Wycieczka do Kościana

31.05.2019 Smerfy wybrały się na wycieczkę autokarem do Parku Piratów koło Kościana. Dzieci uczestniczyły w przepływie tratwą, gdzie zobaczyły po drodze dinozaury. Dzięki wcześniej wręczonej mapie wychowankowie MP 40 zwiedzali razem z nauczycielkami kilka wysp, m.in. wioskę indiańska, wysepkę bajek czy Egipt. Było cudownie! Na koniec, każdy dostał medal od prawdziwej piratki. Wszyscy wrócili szczęśliwi i zadowoleni. 

Wizyta w SP 14

Smerfy odwiedziły SP14, gdzie wzięły udział w lekcji na temat wody.Miały okazję usiąść w ławce i wykonać pracę plastyczną z pomocą swoich starszych kolegów,drugoklasistów.Dzieci zwiedziły szkołę i zobaczyły bibliotekę,świetlicę .Poznały panią  Dyrektor,z-cę Dyrektora oraz p.pielęgniarkę.


Warsztaty z rodzicami


07.05.2019r. odbyły się warsztaty w grupie Smerfy. Dzieci wraz z rodzicami tworzyły piękne kolorowe kwiatki, wykonane z patyczka do szaszłyków, styropianowego jajka, krepy i kolorowych piórek. 

Metoda projektu

Dzieci miały okazję pracować metodą projektu.Decydowały z kim będą pracować,kto za co jest odpowiedzialny i jaką techniką wykonają zadanie.Wszystkie prace były ciekawe i wykonane według pomysłów dzieci.

Zawody o zdrowym odżywianiu

29 maja odwiedziliśmy ponownie SP 14, tym razem nie zwiedzaliśmy szkoły, tylko uczestniczyliśmy w zawodach o zdrowym odżywianiu. Było przedstawienie zorganizowane przez pierwszą klasę, tańce, śpiewanie oraz gry zespołowe. Smerfy razem z paniami świetnie się bawiły. Na koniec dzieci dostały zdrowy poczęstunek: marchewkę, jabłko oraz soczek owocowy. To był dzień pełen wrażeń! 

Wizyta w SP 8 w Zielonej Górze

21 maja, Smerfy wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej Nr 8. Ugościły nas uśmiechnięte panie ze świetlicy oraz dziewczynki z drugiej klasy. Na spotkaniu dzieci miały szansę pozadawać pytania na temat szkoły i panujących w niej zasad. Oprócz tego zorganizowane były warsztaty, w których starszaki zrobiły makaronowe korale zawieszone na wstążce. Dzieci miały również czas, aby się pobawić i zwiedzić plac zabaw

Warsztaty w Domu Harcerza

17 maja Smerfy z naszego przedszkola wybrały się na warsztaty do Domu Harcerza. W tym dniu dzieci mogły przygotować piękne prezenty na Dzień Mamy, a były to: czerwone koszyczki z papierowym kwiatkiem w środku oraz kartki z napisem “Kochanej mamusi”. Starszaki włożyły całe serce w wykonywanie swoich prac.

Segregacja śmieci

Dnia 15 maja odbyły się warsztaty przeprowadzone przez panią Agnieszkę. Dzieci przypomniały sobie kolory pojemników oraz jakie rzeczy powinny do nich wyrzucać. Na koniec wszyscy dostali soczki w kartonikach i zastosowali poznaną wiedzę w praktyce.

Zajęcia otwarte

Dnia 07 maja odbyły się w sali gimnastycznej naszego przedszkola dni otwarte dla grupy Smerfów wraz z rodzicami. Zabawy polegały przede wszystkim na użyciu chusty Klanza, nie obyło się również bez wspólnych masażyków. Było bardzo miło i wesoło. 


Spacer po Zielonej Górze

 

 

Wizyta w Muzeum Ziemi Lubuskiej

05 kwietnia 2019r. “Smerfy” wybrały się na wycieczkę do Muzeum Ziemi Lubuskiej. Tam słuchały opowieści o jego skarbach, historii miasta oraz obejrzały makiety z różnych okresów Zielonej Góry. Dzieci zachwyciły się miniaturą kolejki oraz dziełami stworzonymi przez artystów.

Zajęcia z pierwszej pomocy w MP11 w Zielonej Górze

01 kwietnia 2019r. “Smerfy” wzięły udział w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej, podczas których dowiedziały się, jak prawidłowo poinformować pracowników służb o zdarzeniu, jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo – oddechową, jak zabandażować poszkodowanego oraz przećwiczyły ułożenie go w pozycji bocznej ustalonej.

Warsztaty “Twórcze robótki na radości i smutki” z Panią Ulą z PPP

Ratownicy w grupie “Smerfy”

22 marca 2019 roku, starszaki odwiedzili ratownicy pogotowia ratunkowego. Dzieci przypomniały sobie w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy, jakie numery alarmowe wybieramy, kiedy komuś zadzieje się krzywda. Oprócz tego Pan i Pani pokazali “Smerfom” jak wygląda kołnierz ortopedyczny, w jaki sposób bandażuje się głowę poszkodowanego, co to jest glukometr oraz ciśnieniomierz. Wszyscy byli bardzo zaciekawieni.

Sadzimy rzeżuchę

15 marca 2019 roku, “Smerfy” w związku ze zbliżającą się wiosną postanowiły zasadzić w sali grupowej rzeżuchę. Każdy miał swoją podpisaną doniczkę, własnoręcznie wypełnił ją ziemią, zasadził nasionka i podlał je wodą. Po kilku dniach rzeżucha pięknie wyrosła. Młodzi ogrodnicy byli bardzo dumni, że mogli skosztować swoich plonów. Oprócz obserwacji wzrostu rzeżuchy, zasiana została smagliczka oraz dokonywano obserwacji rozwoju pleśni pomidora w szczelnie zamkniętym słoiku.

Dzień Kobiet – warsztaty w Domu Harcerza

W dniu 8 marca dzieci z gr. Smerfy obchodziły Dzień Kobiet  w Domu Harcerza na warsztatach,podczas których dzieci wykonały mydełka.Pomysły były różne.Zapach,kolor,kształt zależał od twórcy.Mydełka dzieci pakowały w pudełeczka ozdobione przez dzieci.

Dzień Makaronu
1 marca 2019 roku, w grupie “Smerfów” odbył się Dzień Makaronu. W tym dniu, dzieci poznały różne rodzaje makaronów, sposób w jaki powstaje, z czego może być zrobiony, w jaki sposób można go przyrządzić oraz jak zastosować go w pracach plastycznych. Starszaki na koniec zajęć podzielone zostały na 4 grupy i wykonały prace plastyczne pt. ” Mój wymarzony dom makaronowy”.
Zajęcia Montessori

Konkurs “Nasz wspólny region”

W dniu 21 lutego trzyosobowa reprezentacja gr.Smerfy w osobach: Kuba, Ala i Tymon brała udział w konkursie organizowanym przez SP 6 w Zielonej Górze.Dzieci wykazały się wiedzą dotyczącą Zielonej Góry,układały puzzle , odgadywały zagadki oraz Kuba brał udział w konkurencji sportowej .

Zajęcia z panią Marzenką

W czwartek 21.02.2019r. na popołudniowych zajęciach odwiedziła naszą grupę pani Marzena Orłowska, która jest neurologopedą w MP40. Przeprowadziła gry i zabawy doskonalące funkcję oddychania torem nosowym. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach.

Odcisk stopy dinozaura z masy solnej

21.02.2019r. “Smerfy” wykonały pracę plastyczną pt. “Odcisk stopy dinozaura”. Pani Gosia przygotowała grupie masę solną, a każde dziecko z zaangażowaniem ulepiło stopę dzikiego zwierza. Kiedy prace wyschły, w poniedziałek 25.02.2019r. dzieci pomalowały na różne kolory swoje arcydzieła.

Wulkan

Dnia 20.02.2019r. dzieci poznały czym charakteryzuje się wulkan i w jaki sposób dochodzi do wybuchu lawy. Sprawdzając wcześniej poznaną teorię, został przeprowadzony eksperyment na makiecie wulkanu, zrobionego z kubeczka, talerzyka i folii aluminiowej. Każdy “Smerf” miał okazję samodzielnie wykonać eksperyment i sprawdzić, czy sztuczna lawa wypłynie z wulkanu: wlać wodę, wsypać sodę i na końcu zalać wszystko octem.

Na zakończenie zajęć grupa obejrzała krótki filmik na tablicy interaktywnej, w sali gimnastycznej o pięciu największych wulkanach na świecie.

Eksperyment “Jajo Dinozaura”.

19.02.2019r. “Smerfy” rozpoczęły pierwszą fazę eksperymentu, a mianowicie włożyły surowe jajko do słoika i zalały je octem. Po dwóch dniach 21.02.2019r., grupa zaobserwowała, że skorupka jajka rozpłynęła się, a jajko zrobiło się miękkie i przypominało kauczuk, lekko się odbijało. Każdy miał okazję dotknąć samodzielnie wykonanego eksperymentu.

Walentynki

14.02.2019 r. grupa “Smerfów” obchodziła Światowy Dzień Zakochanych. Większość dzieci przyszła ubrana na czerwono. W czasie zajęć tworzone były walentynkowe maski, wręczane były samodzielnie wykonane kartki, były śpiewy oraz tańce.

Dzień pizzy”

Dnia 13.02.2019r. grupa “Smerfów” obchodziła Święto Pizzy. Dzieci samodzielnie ugniatały wcześniej przygotowane ciasto, rozsmarowywały keczup i dodawały swoje ulubione dodatki jak np. żółty ser, szynkę lub paprykę. Kochane panie kucharki upiekły ją w przedszkolnym piecu. Dzieci z apetytem zjadły swoje kulinarne arcydzieła.

08.02.2019r. – Zabawy na śniegu


15 stycznia 2019r. grupa “Smerfów” przedstawiła “Jasełka” w Domu Pomocy Społecznej. Tym razem w rolę Maryi wcieliła się Pani Kasia a w rolę Józefa Pani Gosia. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie.

zajęcia rytmiki;
Dzieci  w naszym przedszkolu mają możliwość na zajęciach z rytmiki popróbować  gry na różnych instrumentach.Są to  nie tylko instrumenty : gitara,pianino,skrzypce,ale również  instrumenty nietypowe

Skip to content