Powrót do 2018/2019

Żabki

Nauczyciele: p. Asia, p. Martyna
woźna oddziałowa – p. Małgosia

Spotkanie edukacyjne w PSP “Ognik”

26 czerwca 2019r. dzieci wzięły udział w spotkaniu w specjalnie przygotowanej dla najmłodszych sali “Ognik”, gdzie m.in. mogły przymierzyć elementy strażackiego munduru, obejrzały drobne elementy sprzętu,wykonywały doświadczenia pożarowe, rozmawiały na temat sytuacji zagrożenia, przypominały numery alarmowe, wzięły udział w grach i zabawach dydaktycznych. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

V Przegląd Humoru – “Śmiej się z nami”

3 czerwca 2019r. siedmioro dzieci z naszej grupy reprezentowało przedszkole podczas przeglądu humoru zorganizowanego przez MP14. “Żabki” przedstawiły na scenie wiersz J. Tuwima – “Zosia Samosia”.

“Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki” – “Śpiewaj razem z nami”

27.05.2019r. “Żabki” reprezentowały przedszkole w przeglądzie piosenki, który miał miejsce w Teatrze Lubuskim, a którego organizatorem było MP34. Nasza grupa zaśpiewała i zagrała piosenkę “Zielona Wiosna”.

Wizyta w Bibliotece im. Piotrusia Pana w Zielonej Górze

24 maja 2019r. wybraliśmy się z wizytą do biblioteki. Pani Natalia – bibliotekarka przygotowała zajęcia nawiązujące do zbliżającego się Dnia Mamy. Najpierw przeczytała nam opowiadanie pt. “Leniwy dzień mysiej mamy”, następnie rozmawialiśmy i ilustrowaliśmy obowiązki, w których możemy pomóc naszym mamom.

Spotkanie ze stomatologiem

20 maja 2019r. odbyło się w naszej grupie spotkanie ze stomatologiem, podczas którego dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej, co jeść, by nasze zęby były zdrowe i jak wygląda wizyta w gabinecie stomatologicznym. 6 – latki natomiast wzięły udział w pierwszej fluoryzacji zębów.

Wiosenne warsztaty plastyczne

02 kwietnia 2019r. odbyły się grupowe wiosenne warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wraz z rodzicami wykonały tulipany i siedzące na nich motyle lub pszczółki.

Kibicujemy podczas Olimpiady Przedszkolaka

20 marca 2019r. nasza grupa kibicowała starszym kolegom i koleżankom z grupy “Smerfy”, którzy reprezentowali nasze przedszkole podczas II Olimpiady Przedszkolaka

Sadzimy cebulę

Wiosna to czas sadzenia i siania. Również i w naszej sali w doniczkach pojawiły się pierwsze wiosenne kwiaty – żonkile i bratki oraz rzeżucha i cebula, z której mamy nadzieję, wyrośnie niedługo pyszny szczypiorek.

Praca rolnika

W marcu “Żabki” omawiały tematy związane z pracą na roli i w gospodarstwie. Poznawały realia życia na wsi, hodowli zwierząt i korzyści z niej płynących. Pewnego dnia pojawiła się nawet w sali krowa, którą chętne dzieci mogły wydoić..

Zajęcia pilates

19 lutego 2019r. odwiedziła grupę mama Oliviera, która poprowadziła zajęcia pilates.

Walentynki

14 lutego obchodziliśmy święto miłości i przyjaźni. Z tej okazji zostały przeprowadzone zajęcia, których tematem przewodnim były emocje związane z tymi uczuciami. Dzieci wykonały również różowe serduszka, które połączone ze sobą utworzyły piękne girlandy.

Dzień Pizzy

9 lutego obchodzony jest na świecie Dzień Pizzy. I my świętowaliśmy ten dzień, własnoręcznie przygotowując pizzę. Dzieci kroiły składniki, wałkowały ciasto, przyprawiały sos. Najprzyjemniejsza jednak dla wszystkich była degustacja. Pizza wyszła wyśmienicie.

Dzień Dinozaura

W lutym przypada Dzień Dinozaura. Również w naszej grupie, rozmawialiśmy o tych prehistorycznych zwierzętach. Ekspertem podczas zajęć był Jaś, który pasjonuje się dinozaurami. Opowiadał dzieciom o szczegółach anatomicznych, środowisku życia, sposobach zdobywania pożywienia, obrony, wreszcie o tym, dlaczego wyginęły. Były to bardzo ciekawe zajęcia.

Dzień Babci i Dziadka

4 lutego 2019r. odbyła się w grupie “Żabek” uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaśpiewały dziadkom piosenki, odegrały dla mich żartobliwe scenki a na koniec wręczyły ręcznie wykonane prezenty.Przegląd Kolęd i Pastorałek “Kolędować każdy może”.

14 stycznia 2019r. “Żabki” wzięły udział w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Dzieci zaprezentowały utwór “Aniołek maleńki jak wróbelek”.

Skip to content