Powrót do 2019/2020

Sówki

Nauczyciele: p. Martyna, p. Magdalena
Pomoc nauczyciela: p. Małgorzata

Dzień Kobiet

Realizacja programu “Czyste powietrze wokół nas”

Wstępem do realizacji programu był spacer w okolicach przedszkola podczas którego szukaliśmy źródeł dymu (były to dymiące kominy, samochody, ludzie palący papierosy). Podczas pierwszych zajęć dzieci przeniosły swe spostrzeżenia na papier, malując plakaty. Następnie omawiały swoje prace w gronie kolegów. Kolejnym krokiem było podsumowanie i wskazanie różnych źródeł dymu, zależnych od człowieka i takich, które zanieczyszczają powietrze niezależnie od działań ludzi.
Na następnych zajęciach rozmawialiśmy o dymie papierosowym i jego oddziaływaniu na zdrowie człowieka. Dzieci poznały postać sympatycznego Dinka, śpiewały piosenkę o nim, uczyły się relaksacji. Ostatnim etapem było zaprojektowanie znaczka “Nie pal przy mnie” i prezentacja prac na gazetce przedszkolnej.

Wycieczka do salonu fryzjerskiego

27 lutego wybraliśmy się na wycieczkę do fryzjera, którym jest dziadek Wiktora. Dzieci miały okazję poznać zawód, obejrzeć elementy wyposażenia wnętrza i przedmioty używane podczas codziennej pracy. Nadarzyła się też okazja, by obserwować fryzjera podczas strzyżenia.

Realizacja programu “Kubusiowi przyjaciele natury”


Nagrodzeni w konkursie “Bezpieczne zabawy i sporty zimowe”

Realizacja programu “Skąd się biorą produkty ekologiczne?”

21 lutego “Sówki” wzięły udział w zajęciach na temat produktów ekologicznych. Dowiedziały się, co to znaczy “produkt ekologiczny”, co może nim być i w jaki sposób szukać takiego produktu na sklepowych półkach. Dzieci obejrzały film edukacyjny oraz otrzymały ciekawe i pięknie ilustrowane książeczki o pochodzeniu ekologicznej żywności. Przy okazji utrwaliły wiedzę na temat dobrze zbilansowanej diety, omawiając piramidę zdrowego odżywiania.Tamara gra na skrzypcach podczas zajęć umuzykalniających

Praca plastyczna – kwiatki zwiastujące wiosnę

Program profilaktyki i zwalczania wszawicy (przy współpracy z Sanepidem)

19 lutego “Sówki” wzięły udział w zajęciach na temat higieny osobistej. Rozmawiały o tym, co to jest higiena, jak należy o nią dbać. Przy okazji dowiedziały się, co to jest wszawica, jak się przed nią chronić i ewentualnie zwalczać.

Walentynki

Obchodzimy Dzień Pizzy

W lutym przypada Dzień Pizzy. I w naszej grupie świętowaliśmy – samodzielnie przygotowaliśmy pyszną pizzę.

Wykonujemy instrumenty

Przegląd Kolęd i Pastorałek

24 stycznia starszaki wzięły udział w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek pt.: “Kolędować każdy może”, podczas którego wykonały utwór “Przylecieli aniołkowie”.

Wizyta w DPS z okazji Dnia Babci i Dziadka

21 stycznia “Sówki” odwiedziły pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej i przedstawiły dla nich program z okazji Dnia Babci i Dziadka – śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Na koniec wręczyły laurki i poczęstowały własnoręcznie przygotowanymi ciasteczkami.

Dzień Babci i Dziadka

17 stycznia starszaki zaprosiły do przedszkole swoje babcie i dziadków, by wspólnie uczcić ich święto. Po występie artystycznym, wręczyły swoim gościom upominki oraz zaprosiły na poczęstunek. Była to bardzo miła i wzruszająca uroczystość.

Jasełka

17 grudnia odbyło się spotkanie świąteczne z rodzicami, podczas którego przedszkolaki zaprezentowały przedstawienie o tematyce wigilijnych zwyczajów. Dzieci pięknie odegrały swoje role i zaśpiewały piosenki oraz grały na instrumencie KolorPiano. Po wzruszającym przedstawieniu odbyła się licytacja prac konkursowych “Iglaki – cudaki” oraz poczęstunek przygotowany przy współpracy z rodzicami.

Świąteczne warsztaty piernikowe

28 listopada odbyły się w naszej grupie warsztaty cukiernicze przy współpracy z “Chatką Małgorzatki”. Poznaliśmy różne przyprawy, dowiedzieliśmy się, jakie składniki potrzebne są do wypieku pierników oraz nauczyliśmy wykonywać piękne dekoracje.

Wizyta w Domu Pomocy Społecznej

14 listopada wybraliśmy się z wizytą do DPS w Zielonej Górze, by zaprezentować program artystyczny z okazji Święta Niepodległości.

Jesienne warsztaty plastyczne

31 października odbyły się w naszej grupie jesienne warsztaty plastyczne z rodzicami, podczas których wykonano witraże z liści i lampiony.

Pamiętamy, o tych, którzy odeszli

Jesień to czas nostalgicznych wspomnień i pamięci o ludziach, których nie ma już wśród nas. “Sówki” podczas wizyty na cmentarzu zapaliły symboliczne światełko tym, którzy zasłużyli się dla lokalnej społeczności.

Stwory – głodomory”

23 października nasza grupa reprezentowała przedszkole w Przeglądzie Piosenki Ekologicznej zorganizowanej przez MP22, podczas którego zaśpiewała piosenkę o segregowaniu odpadów.

dav

Wycieczka do lasu

W ostatnim tygodniu października “Sówki” w ramach zajęć poszły na wycieczkę do lasu, by zebrać różnego rodzaju “skarby”: szyszki, liście, fragmenty kory, patyczki, igły i inne. Zebrany materiał posłużył dzieciom do stworzenia prac podczas jesiennych warsztatów plastycznych.

Praca plastyczna – liście

“Sówki” bardzo lubią wykonywać różnego rodzaju prace plastyczne. Tym razem tematem były jesienne liście, ale dzieci do ich dekoracji użyły różnego rodzaju sypkich materiałów tj. kasz, ziół itp.

Sadzimy żonkile

We wrześniu przedszkolaki brały udział w akcji charytatywnej “Pola Nadziei”. Starszaki posadziły cebulki żonkili również i w przedszkolnym ogródku.

Wizyta w KMP w Zielonej Górze

W październiku rozmawiamy w naszej grupie o bezpieczeństwie, dlatego 7 października “Sówki” wybrały się z wizyta do KMP. Podczas spotkania z policjantem, dzieci utrwaliły znajomość numerów alarmowych, przypomniały zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię a także rozmawiały o zachowaniu bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi ludźmi oraz w przypadku ataku agresywnego psa. Dzieci miały też możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu.Pasowanie na Starszaka

4 października “Sówki” zostały oficjalnie przyjęte do grona starszaków. Z tej okazji przygotowały program artystyczny – śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Aby otrzymać pasowanie, musiały również przejść test wiedzy i umiejętności oraz wypić sok z cytryny i pięknie się potem uśmiechnąć.

Tydzień warzywno – owocowy

W pierwszym tygodniu października “Sówki” rozmawiały na temat jesiennych zbiorów warzyw i owoców. Była to okazja to wykonania pracy plastycznej – stemplowania konturu owocu opuszkami palców.

Oprócz pracy plastycznej, starszaki wykonały też przepyszną owocową sałatkę, którą poczęstowały wszystkich pracowników przedszkola.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W ramach obchodów tego dnia 30 września odwiedził “Sówki” tata Zuzi T., który czytał dzieciom książki literatury dziecięcej.

Dzień Chłopca

30 września obchodzimy święto wszystkich chłopaków. Również i w naszej grupie w tym dniu poczuli się oni wyjątkowo. Dziewczynki wręczyły chłopcom dyplomy, wąsy SUPER CHŁOPAKA i lizaki.

“Biesiada Pod Topolą”

24 września “Sówki” wzięły udział w przeglądzie piosenki o tematyce jesiennej organizowanym przez MP20. Dzieci zaprezentowały utwór pt.: “Jesień”, który bardzo spodobał się publiczności. Za swój występ starszaki otrzymały dyplom i upominki książkowe oraz plastyczne.


dav
dav
dav
dav

III Zielonogórski Dzień Przedszkolaka

19 września najstarsza grupa wzięła udział w organizowanej na CRS-ie zabawie z okazji Dnia Przedszkolaka. Dzieci spotkały się z władzami miasta, obejrzały występ czarodzieja, występy taneczne różnych formacji, śpiewały i doskonale się bawiły. To był bardzo udany dzień!

Spacer do Palmiarni

12 września “Sówki” wybrały się na wycieczkę do Palmiarni. Spacerowały po Winnym Wzgórzu, bawiły się w labiryncie i na placu zabaw, wykonały pamiątkowe zdjęcia oraz podziwiały widoki z tarasu widokowego i rybki akwariowe wewnątrz obiektu. Korzystając z okazji, obejrzały też wystawę motyli, która akurat miała miejsce w Palmiarni.

Skip to content